DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

"W dniu 12.lipca 2018r. Grupa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej wspólnie ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Krośnie oraz kapelanem ks. Janem Bielcem udała się do Przemyśla na spotkanie z ks. Bpa Stanisławem Jamrozkiem. 

Po przybyciu na miejsce odmówiliśmy różaniec w Bazylice archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Chrzciciela. Ks Biskup został naszym przewodnikiem. Zaprowadził nas do krypt w których są pochowani biskupi przemyscy,duchowni oraz osoby świeckie. Następnie zwiedziliśmy Wyższe Seminarium Duchowne, gdzie kształcą się przyszli duszpasterze oraz dzwon Kościoła Karmelitów i Katedrę grekokatolicką . Zwiedziliśmy także rynek przemyski i udaliśmy się na pyszne lody. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Arboretum w Bolestraszycach"

PROJEKTY

Tytuł Projektu: Wyższa jakość świadczonych usług poprzez modernizację infrastruktury i podnoszenia kwalifikacji kadry w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Krośnie. Termin realizacji: 04.2013-04 2014. W ramach projektu planuje się realizację następujących działań: 1.Aluminiowo-szklaną zabudowę tarasu wraz z robotami ogólnobudowlanymi. Rozbudowany zostanie istniejący taras. Na tarasie powstanie "Ogród zimowy" 2. Szkolenia pesonelu pracującego bezpośrednio z mieszkańcami 3. Zakup sprzętu do muzykoterapii 4. Zakup innowacyjnego pieca konwekcyjno-parowego 5. Wprowadzenie nowych form terapii mieszkańców m. in.muzykoterapii, technik relaksacyjnych, hortikuloterapii.