DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

 

 Aktywny czerwiec

sobutki_kletowka

       Wyjazdy, spotkania integracyjne. W ten oto sposób nasi podopieczni spędzali czas w czerwcu.

15 czerwca udaliśmy się do Domu Pomocy Społecznej Bonifratrów w Iwoniczu by obejrzeć występ kapeli ludowej "Korczynianki" z Korczyny k. Krosna, by wziąć udział w zabawach rekreacyjno - integracyjnych, pobiesiadować wspólnie przy ognisku. Jednym słowem aktywnie spędzić popołudnie. Do dyspozycji gości było stoisko gastronomiczne ze swojskim jadłem. Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom za to spotkanie.

Następnego dnia na zaproszenie Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego oraz Dyrekcji DPS w Rudzie 6 osobowa delegacja naszego Domu pojechała do Rudy by tam uczestniczyć w uroczystości odpustowej ku czci św. Brata Alberta - Adama Chmielowskiego połączonej z wprowadzeniem relikwi do kaplicy.
Gorące podziękowania dla organizatorów za zaproszenie i serdeczne przyjęcie.

23 czerwca z 4 osobową grupą naszych podopiecznych udaliśmy się do DPS nr 2 w Krośnie by świętować "Sobótki". Ciepło i serdecznie wszystkich gości powitała dyrektor Domu, pani Maria Chrobak a personel placówki zadbał o każdy szczegół byśmy się czuli wyjątkowo i by nam niczego nie brakowało. Mieszkańcy dostali upominki, które cieszyły się największym zainteresowaniem.
Współpraca między domami trwa od lat. Dziękujemy za zaproszenie.

PROJEKTY

Tytuł Projektu: Wyższa jakość świadczonych usług poprzez modernizację infrastruktury i podnoszenia kwalifikacji kadry w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Krośnie. Termin realizacji: 04.2013-04 2014. W ramach projektu planuje się realizację następujących działań: 1.Aluminiowo-szklaną zabudowę tarasu wraz z robotami ogólnobudowlanymi. Rozbudowany zostanie istniejący taras. Na tarasie powstanie "Ogród zimowy" 2. Szkolenia pesonelu pracującego bezpośrednio z mieszkańcami 3. Zakup sprzętu do muzykoterapii 4. Zakup innowacyjnego pieca konwekcyjno-parowego 5. Wprowadzenie nowych form terapii mieszkańców m. in.muzykoterapii, technik relaksacyjnych, hortikuloterapii.