DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

OCHRONA DANYCH

 

Droga Krzyżowa - Folusz

Droga_Krzyzowa

       "(...)W dniu 22 marca pomimo intensywnych opadów śniegu do Folusza przybyły prawie wszystkie delegacje a wśród nich m.in. ks. biskup Kazimierz Górny, zaproszeni goście oraz wierni z Folusza i okolic. Skutki zimy na drodze odczuł ks. biskup, któremu z zaspy pomagała wydostać się jadąca również do Folusza delegacja z Iwonicza. Pomimo trudności dojechali też goście z DPS z Moczar, Iwonicza, Krosna, Gorlic, Brzozowa, z ŚDS z Przysiek oraz uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Foluszu.

Tegoroczna inscenizacja Misterium Męki Pańskiej odbyła się wewnątrz budynku i jak skomentowali uczestnicy, miało to swój klimat i nową, ciekawą oprawę, W Drodze Krzyżowej mogli uczestniczyć nawet ci, którzy na codzień nie mogliby wyjść na zewnątrz i to nie konieczniez powodu zimy.

Wierni wraz z niosącym krzyż ruszyli korytarzami DPS-u, gdzie zatrzymywali się przy tzw. ,,żywych stacjach", którymi byli pracownicy Domu trzymający w ręku symbole Roku Wiary. Po drodze z niewielkimi zmianami odbyły się inscenizacje przygotowane przez mieszkańców DPS w Foluszu. Ubrani w stroje z czasów chrystusowych, wyposażeni w stylowe rekwizyty, pomimo ograniczonej przestrzeni stworzyli niezapomniany obraz ostatniej Drogi Jezusa na Golgotę."

 

Droga_Krzyzowa2

 

Droga_Krzyzowa5

Tekst zapożyczony ze strony internetowej:

http://www.folusz.dps.pl/strona_glowna/864,droga_krzyzowa_w_dps_w_foluszu_.html

więcej foto, na naszym Facebook'u