DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

OCHRONA DANYCH

 

XIV Przegląd Kolędniczy Domów Pomocy Społecznej

 

Huwniki 2013

 

dps_kro_wido2

 

       17 Stycznia o godzinie 7 00 trzynastoosobowa grupa mieszkańców i opiekunów wyruszyła do Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach by uczestniczyć we Mszy Świętej, która rozpoczęła się o godzinie 9 30

msza

 

       Na tę okoliczność zaproszono wiele gości z miejscowej gminy Fredropol, Starostwa Powiatowego, Sejmu RP i innych instytucji oraz Mieszkańców DPS z Huwnik, Przeworska, Krosna, Sośnicy, Moczar, Moszczan, Przemyśla- Lipowicy, Przemyśla ul. Św. Brata Alberta, Przemyśla- Zgromadzenie Braci Albertynów, Rudy Rożnieckiej oraz z Zespołu Szkół w Huwnikach.

       Przywitano nas ciepło i serdecznie słowem, gestem, co pobudziło jedynie nasz apetyt. Gorąca herbata, kawa II śniadanie, dodało sił by skupić swe myśli na prezentacji spektaklu. Bogate stroje, nowatorskie pomysły realizacji przedstawień, pełna widownia sprawiają, że możemy uczyć się wzajemnie od siebie i czerpać ciekawe pomysły by rozwijać swoje ukryte talenty.

       Po wspólnym obiedzie, mieliśmy okazję bawić się z Zespołem " 5 w jednym", który bogatym instrumentarium odzwierciedlał melodyjnie i rytmicznie piosenki znanych wykonawców. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, wszystko udało się wspaniale, mamy nadzieję spotkać się w przyszłym roku.

       Niespełna tydzień po przeglądzie w Huwnikach, dokładnie 24 stycznia, udaliśmy się tym razem z grupą 16-sto osobową do Tuchowa na:

 

XIX MAŁOPOLSKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH Mieszkańców Domów

Pomocy Społecznej im St. KURCZABA  TUCHÓW 2013

 

stanislaw_basia

 

       Przegląd rozpoczęła Pielgrzymka do Bazyliki Matki Bożej w Tuchowie oraz uczestnicwo Mieszkańców oraz zaproszonych gości w Kolcelebrowanej przez księdza kapelana Mszy Świętej.

kosciol2

 

        O godzinie 11 15 Rozpoczęto XIX Przegląd Kolęd, w którym udział wzięło 20 Domów Pomocy Społecznej. Wspaniałe kreacje, zaangażowanie, radość i możliwość spędzania wspólnie czasu świadczą o tym, jak takie uroczystości są potrzebne. Jako pierwszy zaprezentował się DPS nr 2 z Krosna. Spektakl "Jasełka na wesoło" wprawił widownię w dobry humor. Połączenie tradycji i czasów wspołczesnych było świetnym trafem by zaciekawiść publiczność.

       Nasz Dom miał okazję zaprezentować się jako 2 w kolejności. Ukazując życie człowieka w czasach współczesnych a jednak odnosząc się do tradycji i świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku odbyła się wystawa Świątecznych Szopek. Mieszkańcy dostali upominki od organizatorów przeglądu. Po wspólnym obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną. Dzięujemy za zaproszenie i dozobaczenia mamy nadzieję w przyszłym roku.

scena4

szopka15

 

Więcej fotografii na naszym Facebook'u

www.facebook.com/dps1krosno

      

PROJEKTY

Tytuł Projektu: Wyższa jakość świadczonych usług poprzez modernizację infrastruktury i podnoszenia kwalifikacji kadry w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Krośnie. Termin realizacji: 04.2013-04 2014. W ramach projektu planuje się realizację następujących działań: 1.Aluminiowo-szklaną zabudowę tarasu wraz z robotami ogólnobudowlanymi. Rozbudowany zostanie istniejący taras. Na tarasie powstanie "Ogród zimowy" 2. Szkolenia pesonelu pracującego bezpośrednio z mieszkańcami 3. Zakup sprzętu do muzykoterapii 4. Zakup innowacyjnego pieca konwekcyjno-parowego 5. Wprowadzenie nowych form terapii mieszkańców m. in.muzykoterapii, technik relaksacyjnych, hortikuloterapii.