DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

OCHRONA DANYCH

 

Wieczór Wigilijny i Koniec Roku 2012

 

       Tradycyjnie jak co roku w naszym Domu Pomocy odbyła się wieczerza wigilijna, na którą przybyli: Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, biskup Adam Szal oraz księża i zaproszeni goście.

       O godzinie 14 00 czytaniem Ewangelii (Łk  2, 1-14) rozpoczęto święto zbliżających się Narodzin Jezusa Chrystusa. Kuchnia przygotowała smakowite, tradycyjne gorące posiłki. Nie zabrakło ryb, " Czerwonego barszczu z uszkami" , "Białego Barszczu", "Grochu z kapustą", pierogów z serem, śliwką czy gołąbków. Mieszkańcy, którzy spędzili ten dzień w Domu Pomocy mogli wziąć udział w Pasterce, która odbyła się o godzinie 22 00 . Wspólne kolędowanie, odwiedziny mieszkańców, którzy osobiście nie mogli uczestniczyć w wieczerzy na jadalni - to tradycja, która co roku ma miejsce w naszym Domu Pomocy.

 

       Lampką szampana Mieszkańcy wraz z pracownikami i zaproszonymi gośćmi pożegnali stary rok. Wspólne śpiewanie, biesiadowanie urozmaicił Zygmunt Rysz były kierownik Domu Pomocy obecnie kierownik Wydziału Kultury Sportu i Turystyki w Urzędzie Miasta Krosna.

sylwester_pracownicy

 

sylwester_kier

                                                     Mieszkańcy Domu Pomocy podczas pożegnania Roku 2012

PROJEKTY

Tytuł Projektu: Wyższa jakość świadczonych usług poprzez modernizację infrastruktury i podnoszenia kwalifikacji kadry w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Krośnie. Termin realizacji: 04.2013-04 2014. W ramach projektu planuje się realizację następujących działań: 1.Aluminiowo-szklaną zabudowę tarasu wraz z robotami ogólnobudowlanymi. Rozbudowany zostanie istniejący taras. Na tarasie powstanie "Ogród zimowy" 2. Szkolenia pesonelu pracującego bezpośrednio z mieszkańcami 3. Zakup sprzętu do muzykoterapii 4. Zakup innowacyjnego pieca konwekcyjno-parowego 5. Wprowadzenie nowych form terapii mieszkańców m. in.muzykoterapii, technik relaksacyjnych, hortikuloterapii.