DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

OCHRONA DANYCH

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA w DPS nr 2


kletowki_andrzejki_klowne

 

       15 listopada ośmioro mieszkańców wraz z opiekunami  spędzili czwartkowe popołudnie uczestnicząc w "Zabawie Andrzejkowej na Wesoło" przygotowanej przez Pracowników, oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Kletówki w Krośnie.

Organizatorzy przywitali serdecznie przybyłych gości, serwując wspaniałe widowisko teatralne. Bogate stroje, rekwizyty, dekoracje nadały wspaniały klimat jaki powinien towarzyszyć tradycyjnej zabawie Andrzejkowej.

Wspólny obiad oraz deser był chwilą wytchnienia pomiędzy licznymi konkursami, wróżbami Andrzejkowymi, które wzbudzały zainteresowanie oraz dawały powód do uśmiechu i radości. Kolacja zakończyła to spotkanie. Było to wspaniałe popołudnie, z pewnością niecodzienne.

       22 listopada, nasz Dom Pomocy również przygotował zabawę Andrzejkową. Takie "wymiany" są idealnym pomysłem do tego, gdyż liczba gości jest zawsze ograniczona. Dzięki środkom jakie zostały przekazane na tę okazję, mieszkańcy naszego Domu mieli niecodzienne atrakcje i równie orginalny dzień w roku jak nasi przyjaciele z DPS nr2.

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA w DPS nr 1

Andrzejki_glowne2012

 

       Już o godzinie 1330 w jadalni naszego Domu powitaliśmy gości zaproszonych na wspólny obiad.  Była to okazja, by przy kawie i ciastku porozmawiać ze sobą. Zarówno mieszkańcy jak i pracownicy domów mieli możliwość obejrzeć występ kabaretu " Z Przypadku", który zaprezentował dwa skecze: " U Dyrektora" i " Emerytura". Później towarzyszył gościom duet wokalno-instrumentalny, dzięki któremu goście nabrali ochoty do wspólnej zabawy. Wszystko potoczyło się w mgnieniu oka, zabawy Andrzejkowe, taneczne trwały do kolacji, która zakończyła całe spotkanie. Mieszkańcy , goście brali udział w zabawach Andrzejkowych takich jak:"Magiczne Kubki", "Kolorowe kartki", "Szczęśliwe losy", "Wróżba Szpilkowa", nie mogło zabraknąć tradycyjnego "Lania wosku", do tego przygrywał zespół muzyczny "D e K r o s". Muzyka mechaniczna była również dostępna, dla każdego z pokoleń znalazło się coś wartego uwagi.

Już z niecierpliowścią, czekamy na kolejną czwartkową zabawę Andrzejkową, tym razem w Rzeszowie, a odbędzie się ona już 29 listopada.


                                                                             więcej info oraz foto na naszym Facebook'u!


PROJEKTY

Tytuł Projektu: Wyższa jakość świadczonych usług poprzez modernizację infrastruktury i podnoszenia kwalifikacji kadry w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Krośnie. Termin realizacji: 04.2013-04 2014. W ramach projektu planuje się realizację następujących działań: 1.Aluminiowo-szklaną zabudowę tarasu wraz z robotami ogólnobudowlanymi. Rozbudowany zostanie istniejący taras. Na tarasie powstanie "Ogród zimowy" 2. Szkolenia pesonelu pracującego bezpośrednio z mieszkańcami 3. Zakup sprzętu do muzykoterapii 4. Zakup innowacyjnego pieca konwekcyjno-parowego 5. Wprowadzenie nowych form terapii mieszkańców m. in.muzykoterapii, technik relaksacyjnych, hortikuloterapii.