DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

OCHRONA DANYCH

"SPARTAKIADA" HUWNIKI 2012

reprezentacja

      Dnia 23 sierpnia był pracowitym dniem zarówno dla mieszkańców oraz pracowników naszego Domu. I grupa już o świcie wyruszyła do Huwnik, na kolejne rozgrywki spartakiady.


      Spartakiada, to rozgrywki sportowe pomiędzy  mieszkańcami Domów Pomocy z różnego terenu. Jest to również kolejna okazja do tego by razem spędzać czas, integrować się oraz niekiedy pokonywać własne słabości.

 

goscie

      I tym razem nasi domownicy nie zawiedli swoją siłą, determinacją oraz duchem walki wywalczyli dla Domu medale w określonych dyscyplinach sportowych:

Złoto zdobyli:


Józefa Nowak - Rzut lotkami do tarczy

Stanisława Wiącek - strzał piłką do bramki

Srebro zdobyła:

Stanisława Wiącek - rzut piłką do kosza

Brąz zdobył:

Stanisław Jasiewicz - rzut woreczkami do okręgów oraz uznanie, jako najstarszy uczestnik tego spotkania.

 

Jozia_i_stasia_pilka

Strzał piłką do bramki

 

rzut_do_kosza_Jozia

Rzut piłką do kosza

Więcej foto, na naszym Facebook'u

 

 

 

"POŻEGNANIE LATA - IWONICZ 2012"

iwonicz4

 

      Druga grupa mieszkańców wraz z opiekunami, uczestniczyła w spotkaniu plenerowym, zorganizowanym przez Dom Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów w Iwoniczu.

Dla wszystkich zaproszonych przygotowano wiele atrakcji. Uroczysta msza święta zainaugurowała to spotkanie. Przybyło wiele gości, którzy w pierwszej chwili mogli zachwycać się pięknym bel canto zespołu śpiewaczego ze Słowacji "Richtarosze".

slowacja

 

      Wspólny obiad, wyostrzył jedynie apetyt do dalszej zabawy. Mieszkańcy mieli do dyspozycji cały ogród, który urzekał swym urokiem, mogli również korzystać z hipoterapii, podziwiać wystawę artystyczną oraz sprawdzić swoją sprawność fizyczną w rozmaitych konkursach: między innymi "toczenie kuli na czas"

iwonicz2012


Wystąpiła rownież grupa młodzieży z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, wykonując znane piosenki z lat 70, 60 z cyklu "Kaziu zakochaj się"

 

adio_pomidory

"Addio Pomidory"

 

Wspaniałą atmosferę stworzył zespół muzyczny "Optimum" z Krosna, który grał wspaniałe przeboje muzyki popularnej, w rytm których bawili się wszyscy uczestnicy.

Więcej foto, na naszym Facebook'u

PROJEKTY

Tytuł Projektu: Wyższa jakość świadczonych usług poprzez modernizację infrastruktury i podnoszenia kwalifikacji kadry w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Krośnie. Termin realizacji: 04.2013-04 2014. W ramach projektu planuje się realizację następujących działań: 1.Aluminiowo-szklaną zabudowę tarasu wraz z robotami ogólnobudowlanymi. Rozbudowany zostanie istniejący taras. Na tarasie powstanie "Ogród zimowy" 2. Szkolenia pesonelu pracującego bezpośrednio z mieszkańcami 3. Zakup sprzętu do muzykoterapii 4. Zakup innowacyjnego pieca konwekcyjno-parowego 5. Wprowadzenie nowych form terapii mieszkańców m. in.muzykoterapii, technik relaksacyjnych, hortikuloterapii.