DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

OCHRONA DANYCH

konkurs_eko_1

W tym roku odbyła się VII edycja Konkursu Ekologicznego w Foluszu. W konkursie zatytułowanym "Przyroda pełna barw" wzięli udział mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej oraz uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej, w sumie 15 placówek z dwóch województw: podkarpackiego i małopolskiego.

Konkurs składał z trzech etapów: I - obejmował część teoretyczną, a zadaniem uczestników było rozwiązanie testu; II - obejmował praca malarskie na temat "Motyle Świata", prace przestrzenne, kompozycje kwiatowe w formie wianka i bukietu przygotowali uczestnicy III etapu. na zakończenie wszystkim uczestnikom konkursu wręczone zostały pamiątkowe dyplomy i upominki.

konkurs_eko_2

PROJEKTY

Tytuł Projektu: Wyższa jakość świadczonych usług poprzez modernizację infrastruktury i podnoszenia kwalifikacji kadry w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Krośnie. Termin realizacji: 04.2013-04 2014. W ramach projektu planuje się realizację następujących działań: 1.Aluminiowo-szklaną zabudowę tarasu wraz z robotami ogólnobudowlanymi. Rozbudowany zostanie istniejący taras. Na tarasie powstanie "Ogród zimowy" 2. Szkolenia pesonelu pracującego bezpośrednio z mieszkańcami 3. Zakup sprzętu do muzykoterapii 4. Zakup innowacyjnego pieca konwekcyjno-parowego 5. Wprowadzenie nowych form terapii mieszkańców m. in.muzykoterapii, technik relaksacyjnych, hortikuloterapii.