DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

OCHRONA DANYCH

22_wrzesnia_1

W dniu 22 września w naszym Domu odbyło się spotkanie integracyjne pod hasłem „Łączymy pokolenia”. Wśród gości były delegacje z domów pomocy społecznej m.in. DPS z Folusza, Brzozowa, Iwonicza, Humnisk, Moczar, Krosna oraz z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Haczowa i Środowiskowego Domu Samopomocy z Krosna.

Spotkanie rozpoczęły występy mieszkańców i pracowników naszego Domu. Zaprezentowali oni piosenkę  „Na ludową nutę”. Następnie przedstawili skecze i wspólnie z widownią śpiewali piosenki biesiadne. Po obiedzie zaprosiliśmy gości na wspólne zabawy przy skocznych dźwiękach znanych melodii.

22_wrzesnie_2

 

aczymy_poko

 

PROJEKTY

Tytuł Projektu: Wyższa jakość świadczonych usług poprzez modernizację infrastruktury i podnoszenia kwalifikacji kadry w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Krośnie. Termin realizacji: 04.2013-04 2014. W ramach projektu planuje się realizację następujących działań: 1.Aluminiowo-szklaną zabudowę tarasu wraz z robotami ogólnobudowlanymi. Rozbudowany zostanie istniejący taras. Na tarasie powstanie "Ogród zimowy" 2. Szkolenia pesonelu pracującego bezpośrednio z mieszkańcami 3. Zakup sprzętu do muzykoterapii 4. Zakup innowacyjnego pieca konwekcyjno-parowego 5. Wprowadzenie nowych form terapii mieszkańców m. in.muzykoterapii, technik relaksacyjnych, hortikuloterapii.